کد خبر: ۵۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
پپ
صفحه نخست » یار مهربان

کتاب «آخر رفاقت» سیره و سلوک رفتاری سردار شهید حاج‌احمد کریمی از دوره کودکی، نوجوانی و جوانی بویژه دوره فرماندهی و کادرسازی در لشکر 17 امام‌علی‌ابن‌ابی‌طالب‌علیه‌السلام توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد.

لشکر 17 امام‌علی‌بن‌ابی‌طالب‌علیه‌السلام به‌سبب وجود فرمانده رشیدی چون سردار سرلشکر شهید مهدی زین‌الدین و پس از شهادت وی، سایر فرماندهان و رزمندگان شجاع، از یگانهای خط شکن دوران دفاع مقدس بود و در عملیات کربلای پنج با حضور مستقیم و غیرمستقیم 9 گردان از جمله گردان حضرت معصومه‌سلام‌الله‌علیها، نقش‌آفرینی مؤثری داشت.

شهید حاج‌احمد کریمی، متولد اول فروردین 1340 در قم و فرمانده گردان حضرت معصومه‌سلام‌الله‌علیها، از فرماندهانی بود که به‌سبب رشادت و روحیه معنوی و رزمی خاطراتی ماندگار در ذهن هم‌رزمان خویش به‌جای گذارده است.

شب عملیات کربلای پنج سال1365 هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه‌سلام‌الله‌علیها، حاج احمد در سنگر فرماندهی در آن اوضاع و احوال که همه در تب‌وتاب عملیات بودند سراغ مداح را گرفت. راضی اش کرده بود تا برایش روضه حضرت زهرا(س) بخواند.مداح می خواند و حاجی گریه می‌کرد. همان شب بی‌بی شهادتش را امضا کرد.

صبح روز 24 دی سال 1365 برای سرکشی به خط آمده بود که گلوله توپ (یا خمپاره‌ای) کنارش زمین خورد و او را به آرزوی دیرینه‌اش رساند و با بدن قطعه‌قطعه آسمانی شد.

در برشی از کتاب می‌خوانیم:

شهادت گمشده زندگی حاجی بود. او عاشق شهادت بود. اگر جایی می‌نشست و با کسی صحبت می‌کرد، با خاطری آزرده می‌گفت: نمی‌دانم چرا هنوز افتخار شهادت نصیبم نشده! اگر به جبهه آمدم، امید داشتم. دلم می‌خواهد با شهادت، پیش بسیجی‌ها روسفید باشم و در برابر امام شرمنده نباشم. چنان از صمیم دل سخن می‌گفت که گاه بغض آزارش می‌داد و نمی‌توانست ادامه دهد. یک‌ بار گفت: دعا کن من بروم. گفتم خسته شدی؟ گفت وقتی خانه شهدا می‌رویم شرمنده‌ام. چه بگوییم. مگر خانه رضی نبودی. یادم افتاد وقتی به خانه شهیدان رضی رفتیم. از در خانه رفتیم داخل، پدرشان گفت: چرا یکی‌شان را نگذاشتی برای ما کپسول گاز بگیرد؟ هم حاج‌اکبر نوری بود و احمد. فردایش ـ یا دو روز بعد ـ خبر شهادت احمد را دادند...

کتاب «آخر رفاقت» روایت زندگی سردار شهید حاج‌احمد کریمی در قطع پالتوی و 192 صفحه به قلم مرتضی احمر، توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهیدکاظمی(https://nashreshahidkazemi.ir/) و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام‌کوتاه 3000141441 کتاب را تهیه نمایند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: