کد خبر: ۶۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
پپ
صفحه نخست » پزشکیکسی که بخواهد جسمی سالم و روحی شاداب داشته باشد باید با برنامه‌ریزی مشخص، پیروی از چهارچوب سلامت و پیگیری همه‌جانبه، به اهداف خود برسد.

مردان در دلایل آوردن برای مراجعه ‌نکردن به پزشک خیلی خبره هستند اما یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای سلامتی خود انجام دهید، برنامه‌ریزی و مراجعه منظم به پزشک است.

فکر می‌کنید به حمله قلبی دچار نمی‌شوید.
این «خطر بزرگ» چیزی است که بیشتر افراد نگران پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایشان هستند اما این تهدید اغلب برای مردان جوان‌تر نیز وجود دارد. اگر سابق بیماری قلبی در خانواده شما وجود داشته باشد، ممکن است از 30 سالگی این عارضه ایجاد شود. مهم نیست که چند سال دارید، مسئله مهم این است که باید مراقب خودتان باشید.


خروپف‌ خود را نادیده می‌گیرید
آیا شب‌ها صدای اره‌کردن، از حلق شما به گوش می‌رسد؟ تقریبا نیمی از پسرانی که خروپف می‌کنند مشکلی به نام آپنه انسدادی خواب دارند. از این کار بیشتر افرادی اذیت می‌شوند که کنار شما هستند. این اختلال می‌تواند برای چند ثانیه تنفس را متوقف کند؛ همچنین با بیماری قلبی و فشارخون بالا مرتبط است.

از ضدآفتاب استفاده نمی‌کنید
استفاده از ضدآفتاب فقط مختص روزهایی که در فضای باز ورزش می‌کنید یا در ساحل قدم می‌زنید، نیست. برای جلوگیری از سرطان پوست، باید هر بار که از منزل خارج می‌شوید، محصولی با
SPF 30 یا بالاتر را استفاده کنید. اکثر افراد هیچ‌وقت از کرم ضدآفتاب بر روی صورت یا هر قسمت دیگر پوست استفاده نمی‌کنند. از پوست خودتان مراقبت کنید.

ناتوانی جنسی را درمان نمی‌کنید
علت اصلی ناتوانی جنسی معمولا کمبود جریان خون در مردان است که می‌تواند نشانه‌ای از ناراحتی قلبی باشد.


زیاد به دستشویی می‌روید
امروز چند بار به دستشویی رفتید؟ شاید شما هم این مشکل را داشته باشید. اگر بیش از هشت بار در روز یا بیش از دو بار در شب به دستشویی می‌روید، این مسئله شما را خسته می‌کند و می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک مشکل مانند بزرگ شدن پروستات، مثانه بیش فعال یا حتی وجود برخی از انواع سرطان‌ها باشد. با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

به مشکلات مربوط به دهان خود اهمیت نمی‌دهید
معمولا زنان بیشتر از مردان معاینات معمولی دندان‌پزشکی را انجام می‌دهند اما آقایان نیز باید به‌طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنند. نه‌تنها به این دلیل که مشکلات دهانی آن‌ها تشخیص داده و از آن جلوگیری می‌شود؛ همچنین علائم بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری التهاب روده، خودایمنی مزمن و حتی سرطان خون را نیز نشان می‌دهد.

بیشتر گوشت و سیب‌زمینی مصرف می‌کنید
عده کمی هستند که به‌اندازه کافی میوه و سبزیجات را در طول روز دریافت می‌کنند. پزشکان از هر یک، چهار تا پنج وعده را برای رژیم‌غذایی سالم برای قلب پیشنهاد می‌کنند. اگر به حد کافی نباشد، خوردن خوراکی‌های مفید احتمال سکته مغزی، سرطان یا مشکلات گوارشی را نیز کاهش می‌دهد و قند
خون را کنترل می‌کند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: