کد خبر: ۶۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
پپ
صفحه نخست » سبوی خیال

مهان خدادادی

خدای من، محبوب من، تو را سپاسگزارم به‌خاطر این روزهای پربرکت و عزیز که مرا نسبت به آن آگاه و توجهم را به آن جلب کردی تا از لحظه‌لحظه‌اش لذت ببرم و خودم را همین جا کنار تو، زانو به زانوی تو حس کنم، آنگاه کنار گوشم بگویی: «ادعونی استجب لکم»

خدای خوبم، از تو ممنون و سپاسگزارم که یک ماه دیگر مهمان خلوت امن و امان تو هستم. از تو ممنون و سپاسگزارم که در این روزهای عزیز و شب‌های پرنور، مرا به مهمانی‌ات راه دادی تا از خزانه عشق و شعور و سرمستی الهیات سیراب شوم، نورباران شوم، لبریز از حس زیبای بندگی شوم و معنا و مفهوم تسلیم بودن را درک کنم.

خدایا، ممنون و متشکرم که لذت روزه‌داری، این عبادت سخت و معصومانه را به من و عزیزانم هدیه کردی تا در کنار آن‌ها، درحضور تو در نهایت ادب و اطاعت سر سفره افطار حاضر شویم و با کسب اجازه از محضر شما، لب به آب و نان بزنیم. خداوندا، چه شیوه عاشقانه و پر از مهر و محبتی قرار دادی برای بندگی. خداوندا من این حال ضعف و بی‌حالی جسمانی و خشکی دهانم را که برای اطاعت از امر شماست بسیار دوست می‌دارم و به روی زرد خودم و عزیزانم افتخار می‌کنم. شما نیز از ما راضی باش.

خدای قدرتمند و بسیار دانای من ، چه حکمتی داشت که «قرآن» این سرچشمه نور را در این ماه نازل کردی آن هم به عزیزترین بنده‌ات که رحمتی برای جهانیان (رحمه للعالمین) است. خداوندا تو را سپاس برای شبهای پرخیر و برکت و پر از نور و رحمت قدر که فرشتگان درگاهت به احترام این موعد مبارک اجازه ورود به حریم بندگانت را پیدا می‌کنند.

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ(قدر / 4)

در آن شب، فرشتگان و روح به اذن پروردگارشان براى انجام هر كارى فرود آيند.

خداوندا، تو را سپاس برای این همه احترام که برای بندگانت قائل شدی، برای بندگانت آسان‌ترین راه‌های عبادت و بندگی را قرار دادی در حالی که می‌توانستی تکالیفی سخت و طاقت‌فرسا برای آن‌ها در نظر بگیری تا ببینی کدامشان «مرد راه» است. اما مهر و محبت خدایی ات اجازه نداد تا به آنها سخت بگیری. خدایا، برای بنده هایت بهترین معلم، مهربان‌ترین مادر، قوی‌ترین پدر، عادل‌ترین قاضی، آگاهترین مشاور و دلسوزترین پرستار بودی. نخواستی بنده هایت با شیوه‌های سخت مورد آزمایش و امتحان قرار بگیرند زیرا می‌خواستی همه آن‌ها، همه و همه آن‌ها از امتحان سربلند بیرون آیند و تو آن‌ها را در آغوش مهربانت گرم در بر گیری و با افتخار به فرشتگانت نشانشان دهی.

خداوندا، تو را سپاس برای تک‌تک لحظه‌های روزه‌داری، لحظه‌های افطار، لحظه‌های مناجات و نیایش، تک‌تک ثانیه‌های شبهای زیبای قدر، برای تلاوت آیات نورانی ات و برای رضایتی که از ما داری.

ما را چنان هدایت کن که خودمان و عزیزانمان در حرم امن تو جای بگیریم زیرا ما از توایم و به‌سوی تو باز خواهیم گشت راضیةً مرضیّة.

خداوندا ممنون و متشکر و سپاسگزاریم.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: