مصرف خرما سبب درمان کمردرد و افزایش هوش می‌شود

جوشاندن ۵ الی ۷ عدد خرما در یک لیوان شیر و سپس اضافه کردن نصف قاشق چای‌خوری دارچین به آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مردان خواهد شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داود حاج‌محمدخانی متخصص طب سنتی،درباره فواید خرما گفت: هر سه گروه خرما، تمر و رطب دارای مزاج گرم و خشک هستند که با ارزش غذایی بالا برای بدن بسیار مفید است و خوردن آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در افراد می‌شود.

او افزود: مصرف خرما بسیار خون‌ساز است و برای افراد کم‌خون یا دارای فقر آهن توصیه می‌شود، اما افراد چاق باید به‌شدت از خوردن این خوراکی خوش طعم پرهیز کنند و افراد لاغر برای اثرگذاری مفید آن می‌توانند مصرف روزانه خرما را در لیست میان‌وعده خود قرار دهند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به درمان کمر درد با مصرف خرما اظهار کرد: افرادی که دچار کمر درد شدیدی هستند باید خرمای بدون هسته و دنبه گوسفندی را به یک اندازه با هم چرخ کرده و سپس به‌مدت ۱۰ شب برای کاهش درد و درمان کمر درد خود استفاده کنند.

حاج‌محمدخانی تصریح کرد: جوشاندن ۵ الی ۷ عدد خرما در یک لیوان شیر و سپس اضافه کردن نصف قاشق چای‌خوری دارچین به آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مردان خواهد شد.

این متخصص طب سنتی درباره تأثیر خرما بر افزایش هوش گفت: افرادی که خواستار ضریب هوشی بالایی هستند بهتر است به مدت ۱۲ شبانه روز روزانه یک عدد خرما مصرف کنند تا اثرات مطلوب و مفید آن را شاهد باشند.

حاج‌محمدخانی با اشاره به مصرف خرما در درمان سرفه اظهار کرد: جوشاندن ۵ عدد خرما، ۵ عدد انجیر خشک، عناب زخمی شده و سه برابر کشمش در یک لیوان آب بزرگ و سپس رد کردن آن از صافی باعث نرم شدن گلو می‌شود و در تسکین سرفه و کاهش تب تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: پیشنهاد بنده برای کسانی که کلیه آن‌ها لاغر شده است و بیماری دیابت ندارند این است که قبل از هر وعده غذایی خود ۵ الی ۷ عدد خرما با پوست نازک میل کنند و اگر کمر درد آنان از ضعف بدنی یا کم خونی است باید دمنوش زنجبیل را با خرما نوش جان کنند.

حاج‌محمدخانی گفت: در شهر‌های گرم که در آن خرما به عمل نمی‌آید یا افراد با مزاج گرم، آفت دهانی، خارش، حساسیت پوستی و بیماری‌های مشابه بهتر است در فصل‌های گرم سال کمتر به مصرف خرما بپردازند.