کشمش رمز تقویت سیستم ایمنی بدن است


این روز‌ها کشمش در خانه بیشتر افراد دیده می‌شود، برخی‌ها به علت اینکه مبتلا به دیابت هستند با تجویز پزشک به علت کم بودن قند آن می‌توانند استفاده کنند و برخی دیگر به دلیل پیشگیری از چاقی ترجیح می‌دهند تا کشمش مصرف کنند.

کشمش سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های زیادی است که برای باز کردن ذهن انسان‌ها و افزایش تمرکز توصیه می‌شود، گفتنی است که کلسیم موجود در کشمش به تقویت استخوان‌ها و سلامت آن‌ها کمک زیادی می‌کند؛ بنابراین توصیه ما به شما این است که حتی اگر در منزل خود کشمش ندارید به مغازه بروید و آن را تهیه کنید تا با مصرفش همواره سلامت ایمنی بدنتان حفظ شود.

کشمش به انواع مویز، تیفی، زرد، آفتابی و سبز قلمی تقسیم‌بندی می‌شود که هر‌کدام خواص جداگانه خود را دارد.

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم کشمش ۲۹۵ کالری، ۲۳ درصد پتاسیم، ۲۶ درصد کربوهیدرات، ۹ درصد ویتامین C، ۷ درصد منیزیم، ۱۰ درصد ویتامین B۱۲، ۲۸ درصد فیبر، ۵ درصد پروتئین و ۲ درصد کلسیم است.

این نکته را حتما به یاد داشته باشید که مصرف چند عدد کشمش در طول روز به تقویت حافظه، افزایش تمرکز، خواب راحت و پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کند.

آنتی اکسیدان موجود در کشمش

آنتی اکسیدان‌ها نقش تقویت و سلامت سلول‌های بدن را بر عهده دارند و کشمش‌ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند به همین علت مصرف روزانه چند عدد کشمش به پیشگیری از ابتلای افراد به انواع سرطان کمک خواهد کرد. همچنین در صورت استفاده کشمش سلول‌های بدنی شما همواره تقویت خواهند شد.

کاهش فشار‌خون

فشار‌خون معضل اصلی این روز‌های برخی افراد است که به علت تغذیه نامناسب بالا و پایین می‌رود و از آن جایی که پتاسیم یک منبع قوی برای کاهش فشار‌خون افراد به حساب می‌آید و این ماده در کشمش به خوبی دیده می‌شود؛ بنابراین اگر قصد کاهش فشار خون را دارید حتما به مصرف کشمش اقدام کنید تا بتوانید سیستم ایمنی قوی داشته باشید.

کاهش استرس

با قطع و یقین می‌توان گفت که استرس و اضطراب این روز‌ها مزاحم همه افراد در زندگی خصوصی و اجتماعی شده است و برخی از آن‌ها برای کنترل سطح استرس به مصرف قرص اقدام می‌کنند و برخی دیگر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند تا شاید بتوانند با کمک مشاوران و متخصصان روانشناسی معضل استرس را در افراد کم کنند یا به نابودی کامل آن بپردازند، اما این نکته را مدنظر داشته باشید که مصرف روزانه چند عدد کشمش به کاهش این مزاحم کمک خواهد کرد.

تقویت چشم‌ها

تا امروز وقتی صحبت از تقویت چشم‌ها می‌شد همه ما به یاد هویج می‌افتادیم، اما کشمش به عنوان یک منبع قوی می‌تواند تقویت چشم‌های شما را به همراه داشته باشد و باعث جلوگیری از ابتلا به تنبلی چشم شود؛ بنابراین بهترین گزینه این است که مصرف روزانه کشمش را در لیست برنامه غذایی خود قرار دهید تا بتوانید سلامت چشم‌های خود را همواره حفظ کنید.