کد خبر: ۵۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
پپ
صفحه نخست » هاج و واج


سعیده میرنظری

همه ما دوست داریم برای تغییر فضای منزلمان و افزایش روحیه و نشاط در خانه هر از چند گاهی دکوراسیون منزل را کمی تغییر داده و از حالت تکراری خارج کنیم. این تغییر دکوراسیون گاهی با جابه‌جایی مبلمان صورت می‌گیرد و گاهی با اضافه کردن وسایلی خاص! گاهی اوقات این فکر در ذهن ایجاد می‌شود که چگونه با صرف هزینه کم، می‌توان نتیجه مورد نظر را گرفت. اگر به‌دنبال تغییر دکوراسیون با ترفندهای ساده هستید، با ما همراه باشید.

از وسایل قدیمی استفاده کنید

به سراغ انبار و گنجه بروید و وسایل قدیمی را از آن‌ها بیرون بکشید. بسیاری از این وسایل می‌توانند به جای خاک خوردن و بی‌استفاده ماندن در گوشه خانه‌تان به عناصر دکوری و کاربردی زیبا و خاصی تبدیل شوند که این روزها از هیچ فروشگاهی نمی‌توان مشابه‌شان را پیدا کرد. اگر مایل باشید، می‌توانید آن‌ها را رنگ زده و بعد به دکور منزلتان اضافه کنید.

تزیینات دست‌ساز خلق کنید

برای اینکه به دیوارهای منزل خود رنگ‌ولعاب بدهید، لازم نیست هزینه‌ای متحمل شوید. اگر خودتان دست‌به‌کار شوید، می‌توانید با ساده‌ترین امکانات و لوازم موجود، وسایل دکوری زیبا و چشمگیری خلق کنید و آن‌ها را به‌عنوان تزیینات دکوراسیون خود مورد استفاده قرار دهید. برای مثال، می‌توانید از تخته‌های چوبی استفاده کرده و با رنگ زدن آن‌ها و ایجاد یک فرم مناسب از کنار هم قرار دادنشان، یک شلف زیبا بسازید و گلدان مورد علاقه خود را روی آن قرار دهید.

کلکسیون دکوری به وجود آورید

همه ما وسایل دکوری زیبا و خاطره‌انگیزی داریم که ارزش زیادی داشته و برای‌ ما اهمیت دارند. گاهی اوقات این وسایل در گوشه و کنار منزل و در مکانی دور از چشم و پنهان از دید قرار دارند و به‌کلی نادیده گرفته می‌شوند. در حالی‌که می‌توان آن‌ها را با یک چیدمان هوشمندانه و ساده برای عوض کردن ظاهر دکوراسیون، مورد استفاده قرار داد. شما می‌توانید با قرار دادن وسایل دکوری و زیبای خود در کنار هم و داخل یک شلف یا طاقچه، یک کلکسیون دکوری جذاب ایجاد کنید.

یک گالری کوچک تشکیل دهید

با تابلوها، قاب عکس‌ها و آینه‌های نصب شده روی دیوار، یک آرشیو دکوری زیبا به‌وجود بیاورید. اگر قاب عکس‌های زیادی در منزل دارید که نمی‌دانید کجا نصب کنید، می‌توانید با این روش برای آن‌ها یک مکان مناسب ایجاد کرده و از آن‌ها برای زیباتر کردن دکوراسیون کمک بگیرید. یکی از دیوارهای فضای مورد نظر را که خالی است، به گالری کوچک خود اختصاص دهید و تابلوها، عکس‌ها و آینه‌ها را در کنار هم جمع‌آوری کنید.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: