کد خبر: ۵۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
پپ
صفحه نخست » یار مهربان


دکل، اولین کتاب داستانی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب که به تازگی توسط انتشارات جهادی شهیدکاظ‌می‌روانه بازار شده است.

کتابی سیاسی برای مخاطبین جوان و نوجوان که در آن به گفتگویی جنجالی و هیجانی در مورد انقلاب و مشکلات آن همچون: اختلاس، پیشرفت، مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی، فساد اقتصادی و... می‌پردازد.

هدف اصلی از تدوین کتاب دکل این است که متن مهم بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب حفظه الله در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ ابلاغ شده است در قالب یک داستان جذاب در معرض مطالعه جوانان عزیز قرار گیرد.

نویسنده درصدد شرح تفصیلی تمام فراز‌‌های بیانیه گام دوم انقلاب نبوده اما به فراخور فضای کلاس و برخی سؤالات و شبهات کلیدی دانش‌آموزان بخش‌هایی از بیانیه، با تفسیر و تحلیل مفصل همراه شده است. با این حال در این کتاب تمام فرازها و متن بیانیه گام دوم به شکل پراکنده و در داخل [قلاب] مشخص شده است.

از ویژگی‌های این کتاب، پاسخگویی به حدود ۳۰ شبهه و سؤال اساسی نسبت به مسائل سیاسی روز و انقلاب است که عمدتا در ذهن جوانان ما دور می‌زند. امتیاز دیگر آن آشنایی با مبانی نظام اسلا‌می‌ایران و آموزش غیر مستقیم ملاک‌ها و معیارهای دفاع از انقلاب است. سیر عقلی و منطقی گفتگوهای این مستند داستانی از دیگر ویژگی‌های کتاب دکل است که با ادبیات جوان و مثال‌های کاربردی و جوان‌پسند آمیخته است.

با مطالعه‌ این کتاب، نگاه خواننده نسبت به نظام جمهوری اسلا‌می ‌ایران تقویت و یا اصلاح می‌گردد. این کتاب تولیدکننده‌ تحلیل‌‌های کلان و غیرسطحی نسبت به مسائل داخلی و بین‌المللی است. دکل، می‌تواند خواننده را برای پاسخگویی به بسیاری از شبهات مبنایی که توسط دشمن در فضای مجازی و بر علیه انقلاب مطرح می‌شود مسلح گرداند.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

فضا به ‌گونه‌ای شده بود که باید وارد مرحله‌ی بعدی عملیات می‌شدم. رفتم سمت میز معلم. زیپ کیفم را کشیدم و لب‌تاب را بیرون آوردم. دکمه‌ پاور را زدم و در فاصله‌ بالا آمدن ویندوز، سیم ویدئو‌پروژکتور را وصل کردم. در همین اثنا، باز کمی ‌پارازیت‌ انداختن شروع شد؛ آرش! پرده‌ها را بکش، حاج‌آقا می‌خواهد برایمان فیلم مارمولک بگذارد. حاج‌آقا! فیلم خفن ندارید؟ بابا دهانت را ببند، می‌خواهی حاج‌آقا آمارمان را بدهد آقای نادری؟ هوس گونی کردی؟

پرده‌ها را کشیدند که مصادف شد با بالا آمدن اولین صفحه و اسلاید پاورپویینت که تصویر امام‌خمینی‌ره روی پلّه‌ هواپیما بود و بالای آن، جمله‌ «انقلاب ما انفجار نور بود» به چشم می‌خورد. یکی از ردیف وسط گفت: عجب ضد حالی، ما را بگو فکر کردیم حاج‌آقا می‌خواهد به ما فیلم نشان بدهد.

فضای کمی ‌تاریک کلاس، بعضی‌ها را برای تکه‌پرانی، راحت‌تر کرده بود: انقلاب کیلو چند؟ حاج‌آقا! انقلاب، مردم را از گرانی، منفجر کرده. حاج‌آقا! اصلا برای چه آخوندها انقلاب کردند؟ چقدر به شما پول می‌دهند تا از انقلاب دفاع کنید؟

نَم‌نَمک موج رادیو فردا و حرف‌هایی از جنس آمد نیوز و ایران اینترنَشنال، خودی نشان می‌داد. البته تعداد آن‌هایی که این حرف‌ها را طوطی‌وار در فضای کلاس رها می‌کردند، خیلی کم بود؛ سه یا چهار نفر. یک عده هم آتش‌بیار معرکه بودند. بعضی‌ها هم در این وضعیت، برای اینکه اوضاع به‌ظاهر نافرم و بدجور کلاس را کنترل کنند، گاهی نقش سوت قطار را بازی می‌کردند و صدای «هیس»شان، پرده‌ گوش آدم را می‌لرزاند.

شناسنامه

دکل، اولین کتاب داستانی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب به قلم روح‌الله ولی ابرقوئی در قطع رقعی و 339 صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی‌منتشر شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت ر‌سمی ‌انتشارات به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا درگاه اینترنتیmanvaketab.ir و همچنین ارسال نام کتاب به سامانه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام نمایند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: