کد خبر: ۵۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

ایجاد کبد چرب در کودکان، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد و حتی به سبک زندگی آن‌ها بستگی دارد. ولی جای نگرانی وجود ندارد چون با رعایت برخی از نکات و تغییر سبک زندگی می توانید از چرب شدن کبد در کودکان جلوگیری کنید.

دکتر ارمغان‌سادات کیهان‌مهر درباره راه‌های پیشگیری از کبد چرب در کودکان اظهار کرد: کبد چرب امروزه شیوع زیادی پیدا کرده و بروز آن در کودکان یک اخطار جدی است. دکتر ارمغان‌سادات کیهان‌مهر درباره راه‌های پیشگیری از کبد چرب در کودکان اظهار کرد: کبد چرب امروزه شیوع زیادی پیدا کرده و بروز آن در کودکان یک اخطار جدی است.

وی افزود: شیوع کبد چرب در کودکان چاق نسبت به کودکان با وزن طبیعی، بالاتر است؛ اصلاح سبک زندگی به بهبود این بیماری کمک می‌کند. خوردن آب سرد ناشتا در بروز کبد چرب بسیار مؤثر است.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: پرهیز از مصرف فست‌فود، پرهیز از مصرف غذاهای بسیار چرب، پرهیز از نوشیدن آب بین غذا، پرهیز از تند خوردن، پرهیز از درهم‌خوری، پرهیز از خوردن آب یخ (خصوصا در فصول سرد و ابتدای صبح) از راه‌های پیشگیری از بروز کبد چرب در کودکان است.

کیهان‌مهر خاطرنشان کرد: مصرف موادی مانند ژله، بستنی، تنقلات حاوی مواد نگهدارنده و رنگی می‌تواند باعث بروز کبد چرب در کودکان شود و مصرف بیشتر مقویات کبد مانند انار، به، سیب، زرشک و دارچین در قالب میوه، غذا و تنقلات، مصرف بیشتر نخود در غذاها نیز از کبد چرب در کودکان جلوگیری می‌کند.

وی یادآور شد: مصرف تنقلاتی مانند مویز، نخودچی، فندق، بادام، مصرف سکنجبین ملس نیز برای سلامت کبد بسیار مفید است، با تقویت کبد می‌توان از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: