کد خبر: ۵۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
پپ
فواید عجیب سنگ پا، شاید باورتان نشود
صفحه نخست » پزشکیدر سال‌های اخیر متخصصان طب سنتی کشف کرده‌اند که سنگ پا کشیدن خواص بسیار زیادی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها دارد. سنگ پا کشیدن نوعی ماساژ عالی برای پا‌ها است و درعین حال سبب لایه‌برداری کف پا نیز می‌شود. همیشه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها سنگ پا کشیدن در حمام را به ما توصیه می‌کردند، اما ما نمی‌دانستیم این کار چه فواید شگفت‌انگیزی برای بدنمان دارد.

افزایش قد

از عجیب‌ترین کاربردهای سنگ پا، کمک به افزایش قد است. استفاده از سنگ پا در افرادی که در سن رشد قرار دارند، با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به افزایش قدشان کمک می‌کند. برای این کار بهتر است برای سنگ پا کشیدن، پا‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در آب نمک گرم نگهداری کرده و سپس به انجام این کار بپردازید.

کاهش سردرد

از دیدگاه طب ایرانی در بیماری‌های مربوط به مغز به‌خصوص سردردها، کشیدن سنگ پا مفید است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانی‌تری استفاده شود. مگر آنکه فرد پوست نازکی داشته باشد که سنگ پای خشن را تحمل نکند، اما در افرادی که پوست ضخیمی دارند، بهتر است از زمان ورود به حمام تا انتها، مالش پا‌ها صورت گیرد.

کشیدن سنگ پا موجب کاهش غلظت خون در اندام‌های بالایی بدن می‌شود و باعث کشاندن خون به اندام‌های انتهایی می‌شود به همین دلیل است که موجب کاهش سردرد و بیماری‌های مربوط به مغز می‌شود. سنگ پا کشیدن می‌تواند بسیاری از مشکلات روانی مانند افسردگی، بی‌خوابی، فکر و خیال زیاد و... را بهبود بخشد، البته اگر به‌طور مداوم صورت پذیرد.

کمک به تنظیم قند خون

اینکه جدیدا در فضای مجازی اعلام می‌کنند که بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد، اما کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰ دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد. همچنین این عمل باعث چربی‌سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پا‌ها خون‌رسانی به طرز صحیح انجام نمی‌شود و ممکن است که فرد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا و... شوند. در واقع استفاده از سنگ‌پا موجب بهبود سیستم خون‌رسانی شده و به این طریق به دیابتی‌ها کمک می‌کند.

سنگ پا برای پاشنه‌های ترک خورده

برای اینکه پاشنه‌های خود را نرم کنید در ابتدا پا‌های خود را در آب صابون خیس کنید. پس از تقریبا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پس از استفاده از سنگ پا، به آرامی ماساژ دهید تا پاشنه ترک برداشته پوست شما بهبود یابد.این ترک‌ها در ابتدا درد ایجاد نمی‌کنند، اما در نهایت، در صورت عمیق‌تر شدن شکاف، ممکن است باعث درد شدید شوند. در صورت عدم درمان نیز می‌توانندمی‌کند‌ساز بروز عفونت شوند.

چگونه از سنگ پا استفاده کنیم؟

پوست سخت شده‌ خود را در آب گرم خیس کنید. شایع‌ترین قسمت بدن برای لایه‌برداری با سنگ پا کف پا است. قسمت سخت شده‌ بدن را حدود ۵ دقیقه در آب گرم خیس کنید تا پوست نرم شود. اگر روی پا‌های خود کار می‌کنید، ممکن است بخواهید یک لگن را با آب گرم پر کنید و پا‌های خود را درون کاسه خیس کنید.

صبر کنید تا پوست خشک شما نرم شود. اگر پوست نرم و لطیف باشد، از بین بردن پوست راحت‌تر خواهد بود. بعد از چند دقیقه خیس شدن پوست خود را حس کنید. اگر هنوز احساس سختی دارد، چند دقیقه دیگر صبر کنید (در صورت لزوم آب را گرم کنید). اگر نرم باشد، پوست شما برای کشیدن سنگ پا آماده است.

خیس کردن سنگ و مرطوب کردن سنگ به شما کمک می‌کند. آن را به آرامی روی ناحیه سخت شده مالش دهید. از حرکت دایره‌ای استفاده کنید تا پوست مرده را با سنگ پا تکه تکه کنید. اگر پوست خوب و نرم است، باید از حالت کشیدن نرم و آرام شروع کنید. ادامه دهید تا پوست مرده را برداشته و به زیر پوست تازه و نرم و لطیف برسید. خیلی فشار ندهید، فشار متوسطی برای این کار نیاز است. سعی کنید برای تمیز نگه داشتن سطح آن و تأثیرگذاری بیشتر، سنگ پا را بشویید.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: