کد خبر: ۵۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
پپ
صفحه نخست » یار مهربان


پیامبر اسلام شخصیتی بی‌نظیر از ابتدای خلقت است؛ او را وصف نشاید کرد؛ مهربانی و رحمتش در کلام نگنجد. تدبیر و رشادتش در راه رسالت نمونه‌ای در تاریخ ندارد. انقلاب او در تغییر زندگی جاهلی دنیای عرب به زندگی متمدن اسلامی حقیقت معنای حیات او در این دنیای خاکی است. او سرچشمه است، سرچشمه خلقت.

هم‌زمان با ایام میلاد با سعادت رسول خوبی‌ها حضرت محمد‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم از کتاب منتخب «چهره تو قبله هر شاعر است»؛ (برش‌هایی از زندگانی پیامبر گرامی اسلام‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم‌‌ از آغاز تا پرواز) در دفتر انتشارات شهید کاظمی رونمایی شد. در این مراسم که با حضور نویسنده‌‌ سرشناس جهان تشیع جناب کمال السید، مترجم کتاب؛ استاد خوش‌قریحه حجت‌الاسلام حسین سیدی، سید احمد علوی (شاعر آیینی و انقلاب کشور) و جمعی از فعالین کتاب برگزار شد ضمن محکوم نمودن حرکت روزنامه فرانسوی در رابطه با توهین به ساحت نورانی پیامبر اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم، به مظلومیت پیامبر اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم و شخصیت عظیم نبی‌ اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم در جهان اسلام و وظیفه ما نسبت به ایشان توسط نویسنده و مترجم پراخته شد. در ادامه برنامه علاوه بر شعر خوانی در رابطه با شخصیت بزرگوار پیامبر اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم توسط استاد علوی عزیز، از این اثر فاخر رونمایی و به بیان ویژگی‌های این اثر منحصربه‌فرد پرداخته شد.

«کمال السید» نویسنده‌‌ی سرشناس جهان تشیع که او را به نوشته‌های ادبیش درباره اهل‌بیت‌علیه‌السلام می‌شناسند در این کتاب فصل‌هایی از حیات آن وجود عظیم‌الشأن را به پاکیزگی تصویر کرده است؛ از تولد تا پرواز. از شیرینی‌های کودکی تا سختی‌های دوران رسالت. حادثه‌های کمتر شنیده شده از پیامبر؛ دشمنیِ یهود و جنگ‌های مهم تاریخ حیات پیامبر اسلام با کفار.

انتخاب این کتاب برای ترجمه هم به‌خاطر زبان شیرین آن است که با قلم لطیف مترجم آن جناب حجت‌الاسلام سیدی شیرینیش بیشتر شده است.

برشی از کتاب

عروس که باردار بود، از شیندن خبر درگذشت ناگهانی همسرش درحیرت فرو می‌رود: همان گونه که عبدالمطلب و مکیان ناباورانه خبر تلخ را می‌پذیرند. از عبدالله پنج شتر،گله‌ کوچکی از گوسفند و کنیزی به نام (ام ایمن) به میراث مانده است. ماه‌ها می‌گذرد و لحظه‌ زایمان فرا می‌رسد تا نوه‌ عبدالمطلب چشم به این جهان بگشاید. سرور مکیان درخدمت کعبه بود که بدو خبر دادند؛ خبری که چشمه‌های محبت را در دلش جوشانید. پیرمرد، نوه را در آغوش گرفت و فریاد زد: (او را محمد نامیدم.) این نام شگفت در خانه مکیان سفر کرد. نامی زیبا، با حلاوت، همانند نغمه‌ای رؤیایی. برخی پرسیدند: چرا عبدالمطلب نام پدران و نیاکانش را بر او ننهاد؟

چرا محمد؟

و پیرمرد زمزمه کرد: تا در آسمان و زمین، ستایش شود! و این سان تولد محمد با (عام‌الفیل) پیوند خورد. طوفان زمستان عقب نشست و (بهار) در فصل بهار متولد شد.

این روزها که یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم اهانت نموده و به تعبیر مقام معظم رهبری عناد و کینه‌ شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام را آشکار ساخته است مطالعه و معرفی این کتاب خالی از لطف نیست.

شناسنامه کتاب:

چهره تو قبله هر شاعر است؛ برش‌هایی از زندگانی پیامبراکرم‌صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم به قلم «کمال السید» و «ترجمه حجت‌الاسلام حسین سیدی» در قطع رقعی و 130 صفحه با همکاری دفتر ادبیات شطر، توسط انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی(nashreshahidkazemi.ir) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام‌کوتاه 3000141441 کتاب را دریافت نمایید.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: