کد خبر: ۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
پپ
صفحه نخست » پزشکی

سوراخ کردن بخش غضروفی گوش باعث ایجاد عفونت‌های دردآور می‌شود که سلامتی گوش را به خطر می‌اندازد.
دکتر بهنام کاظمی؛
متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به اینکه امروزه سوراخ کردن گوش در محل‌های مختلف در بین برخی زنان رایج شده است گفت: برخی از زنان به جای یک گوشواره از چندین گوشواره استفاده می‌کنند که موجب افزایش سوراخ‌های گوش می‌شود. سوراخ کردن بخش غضروفی گوش می‌تواند عفونت‌های جبران ناپذیری را ایجاد کند که برخی از آن‌ها با جراحی و برش قسمت عفونی گوش، مصرف آنتی‌بیوتیک و تخلیه آبسه درمان می‌شود.
وی در ادامه افزود: هر زخم دارای دوره نقاهت مشخص است که در صورت سوراخ کردن لاله گوش پس از گذشت
۲۴ تا ۴۸ ساعت زخم به‌طور کامل ترمیم می‌شود و می‌توان به‌راحتی استحمام کرد تا با آب و صابون ضدعفونی شود، اما زخم حاصل از سوراخ کردن بخش غضروفی گوش دارای دوران نقاهت طولانی‌تر و همراه با درد بیشتر است که در صورت مشاهده نشدن نشانه‌های بهبودی بهتر است با آب در تماس نباشد.
این متخصص متخصص گوش، گلو و بینی خاطر نشان کرد: پس از سوراخ کردن گوش با توجه به مقدار تورم و قرمزی، باید از پمادهای ضدعفونی‌کننده گوش استفاده شود ولی استعمال پماد ضدعفونی کننده روی سطح زخم کافی نیست و باید با مالش دادن وارد سوراخ گوش شود تا مؤثر باشد.
کاظمی در پایان با بیان اینکه سوراخ کردن گوش حتما باید در مراکزی که در آن رعایت کامل بهداشت همراه با استریلاسیون است، صورت گیرد، بیان کرد: پس از سوراخ کردن گوش و مشاهده علائمی مانند تورم، قرمزی و سفتی محل سوراخ که از علائم عفونت است، توصیه می‌شود به متخصصان مراجعه شود.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: