کد خبر: ۵۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
پپ
صفحه نخست » یار مهربان


آخرین نماز در حلب؛ مجموعه خاطرات شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» همزمان با چهارمین سالگرد شهادتش توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

شهداي مدافع حرم موج جديدي از اسلام‌خواهي را نه تنها در ايران كه در سراسر جهان اسلام ايجاد كرده‌اند. آن‌ها داشته‌هاي دفاع مقدس را غني كردند و فصول ديگري بر كتاب قطورش افزودند. شهيد عباس دانشگر يكي از شهداي مدافع حرم است كه به تعبير مقام معظم رهبري لفظ «جوان مؤمن انقلابي» شايسته اوست.

عباس متولد اردیبهشت ماه سال 1372 از شهرستان سمنان است. حضور او در پایگاه و بسیج باعث شد که رفتار و گفتارش با اخلاق اسلامی آراسته شود. رابطه‌ای صمیمی و عاطفی با دوستانش پیدا می‌کرد. در سال 1390 کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه عالی در دانشگاه سمنان و در رشته مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) قبول شد؛ اما به خاطر دوراندیشی و البته علاقه‌ای که به سپاه پاسداران داشت، در آزمون دانشگاه امام حسین‌علیه‌السلام هم شرکت کرد و قبول شد. پنجم مهرماه سال 1390 وارد دانشگاه امام حسین‌علیه‌السلام شد و پس از گذشت یک سال دوره آموزش عمومی افسری را پشت سر گذاشت. دوم اردیبهشت سال 1395 به جبهه مقاومت در سوریه پیوست و سرانجام در بیستم خرداد در روستای هویز حومه جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.

برشی از کتاب:

اذان به وقت حلب

بعد از دو هفته از شهادتش‌، ساکش به دستمان رسید وسایل داخل ساک را یک به یک دیدم و ساک را کنار اتاق گذاشتم. در نیمه‌های شب ناگاه صدای اذان را شنیدم و از خواب پریدم. ساعت را نگاه کردم. دیدم نیم ساعت به اذان شرعی مانده؛ هیجان تمام وجودم را گرفته بود؛ دویدم در حیاط خانه که ببینم صدای اذان از مناره مسجد است یا نه! متوجه شدم صدای اذان از داخل خانه است؛ وقتی خوب دقیق شدم؛ دیدم اذان از ساک کنار اتاق است. سراسیمه به سمتش رفتم و گوشی تلفن عباس در ساک بود؛ گرفتم، نگاهم به آن خیره شد... روی صفحه نوشته بود: «اذان به وقت حلب»

یک سالی از شهادت عباس می‌گذرد هنوز در خانه ما صدای اذان در سه نوبت به افق حلب پخش می‌شود یکبار بار دست بردم که حذفش کنم دلم نیامد با خود گفتم بگذار هر روز ندای الله اکبر در خانه طنین انداز شود تا مرحمی بر دل باشد.

شناسنامه

«آخرین نماز در حلب»؛ مجموعه خاطرات شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» می‌باشد که در قطع رقعی و 176صفحه و به کوشش پدر شهید (مؤمن دانشگر) به رشته تحریر درآمده و همزمان با چهارمین سالگرد شهادت شهید توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

علاقه مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه 3000141441 کتاب را تهیه نمایند.


نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: