کد خبر: ۵۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
پپ
صفحه نخست » یار مهربان


کتاب «فقط برای خدا» خاطرات شهید مدافع حرم سعید سامانلو به قلم سیده هدی بتول موسوی در 220 صفحه و قطع رقعی به رشته تحریر و توسط انتشرات شهید کاظمی منتشر شده است.

شهيد سعيد سامانلو دي‌ماه 1360 در قم به دنيا آمد و 16 بهمن 1394 در منطقه نبل‌الزهراي سوريه به فيض شهادت نائل شد.

اين شهيد همان شهيد معروف شبكه‌هاي مجازي است كه فيلم فرزند كوچكش درحالي‌كه با ماكت پدر مواجه مي‌شود و به گمان اينكه پدرش بازگشته به سوي ماكت مي‌دود تا وي را در آغوش بگيرد صدها هزار بازديد داشته است.

شهید سعید سامانلو در دی‌ماه 1360 دیده به جهان گشود. فرزند اول خانواده و تمام هستی پدر بود. در کودکی بیمار به دنیا آمده بود. نذر امام‌رضا‌علیه‌السلام می‌شود و شفا می‌گیرد. از سن دوازده سالگی در پایگاه محله نقش‌های کلیدی را می‌پذیرد و مسئولیت‌پذیری‌اش را از همان سنین به همه ثابت می‌کند. کلاس‌های قرآن برپا می‌کند و در عزاداری‌ها نقش فعال ایفا می‌کند. از همان دوران نوجوانی با علامه ذوالفنون حسن‌زاده آملی آشنا می‌شود و مسیر زندگی‌اش کاملا متفاوت می‌شود. در همین دوران از محضر بزرگانی همچون آیات مرحوم خوشوقت و مرحوم سیدعباس کاشانی و رحیم توکل بهره‌ها می‌برد.

از دوران جوانی به اردوهای جهادی برای کمک‌های ویژه میرفت و لحظه‌ای از گره‌گشایی مشکلات و گرفتاری‌های مردم باز می‌ایستاد. ایشان دائما در اندیشه و عمل در حال خدمت به خلق‌الله بود.

در دانشگاه دلیجان، در رشته حسابداری پذیرفته شد و با فرزند شهید «سیدمحمد رباط جزی » وصلت نمود که حاصل این ازدواج دو فرزند پسر با نام‌های علی و محمدحسین شد.

بعد از مدتی در دانشگاه امام حسین‌علیه‌السلام تهران به عنوان افسر پذیرفته و بورسیه شد و تصمیم گرفت باقی مسیر زندگی‌اش را در این راه ادامه دهد و وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شود.

رشادت‌های او در شمال غرب در برخورد با گروهک‌های مزدور، فعالیت‌های او در خاموش کردن شورش‌های داخلی و رشادت‌هایش در سوریه و آزادسازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا تحسین برانگیز است.

و بالأخره در 16 بهمن 1394 به همراه دوستانش شهیدان «حاج محمود هاشمی» و «عبدالصالح زارع» در شهر رتیان سوریه شهد شهادت را نوشیدند و به دیدار پروردگارشان شتافتند و از آن زمان تولد دوباره و ابدی سعید سامانلو آغاز گشت.

کتاب «فقط برای خدا» حاصل چندین سال تلاش سیده هدی بتول موسوی می‌باشد که در قالب خاطرات به رشته تحریر درآمده است.

در دست نوشته‌هایش می‌دیدم که وقتی با خدا گفتگو می‌کند این‌گونه ابراز کرده بود که: « خدایا دوست دارم نحوه شهادت خانم حضرت زهرا‌سلام‌الله‌علیها را درک کنم. یاریم بده... »

شناسنامه کتاب

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه 3000141441 کتاب را تهیه نمایند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: