کد خبر: ۳۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

قطعا لبنیات و به‌ویژه شیر از فواید بسیاری برخوردار هستند. شیر مادر لبنیات است و سایر این مواد از شیر مشتق می‌شوند. شیر شامل مقادیر بالایی از مواد مغذی است که می‌توانند بسیاری از نیاز‌های بدن را رفع کنند. اما به‌تازگی محققان به نتایج جالبی درباره مصرف شیر به صورت ناشتا دست یافته‌اند.

«محمدمهدی شیرمحمدی»، پژوهشگر طب سنتی درباره خوردن شیر در اول صبح و به‌صورت ناشتا گفت: مصرف اغلب لبنیات و مخصوصا شیر پاستوریزه موجود در بازار برای افراد سرد‌مزاج آن هم در صبح‌گاه، مضر و خطرناک است.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود شیر محلی تهیه کنید و حتما قبل از مصرف آن را بجوشانید؛ شیر را چه محلی و چه پاستوریزه حتی‌الامکان ناشتا نخورید، چون تولید سردی می‌کند و مخصوصا اول صبح برای کودکان تهوع‌آور است. همچنین تهوع بسیاری از کودکان در مدرسه ناشی از شیر است.

با این‌حال، شیر فواید بسیاری دارد بنابراین پیشنهاد می‌شود شیر را مخصوصا صبح‌ها و ناشتا، این‌گونه مصرف کنید تا سردی آن گرفته شود: حتما شیر گرم باشد .به هر لیوان شیر یک قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید. شیر را با یکی از این اقلام مصرف کنید؛ خرما، شیره‌انگور، شیره‌خرما، عسل.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: