کد خبر: ۳۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
پپ
صفحه نخست » ایوان هنر


چند روز پیش «حبیب احمدزاده» نویسنده، فیلمنامه‌نویس و مستندساز و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر پس از اعمال تحریم «ظریف» و همچنین سخنان «ترامپ» مبنی بر شکست ایرانیان در تمامی جنگ‌های پیشین، مقاله‌ای نوشت که ترجمه آن به زبان انگلیسی بازتاب گسترده‌ای در بسیاری از سایت‌های سیاسی و ضدجنگ آمریکا داشت و بسیاری از مردم امریکا در کامنت‌های خود به اظهار نظر در مورد این مقاله پرداختند. از مشهورترین این افراد که نظر خود را به صورت ایمیل برای حبیب احمدزاده ارسال نموده، فیلسوف معروف آمریکایی «نوام چامسکی» است.

چامسکی برای احمدزاده نوشت: نامه عالی است، اما یک مشکل وجود دارد و آن این‌که، ترامپ و همراهانش برای این موضوعات اهمیتی قائل نیستند.

بنابراین گزارش، حبیب احمدزاده در مقاله یاد شده که با تیتر «ترامپ، ظریف و ما ایرانیان» منتشر شده بود، نوشته بود:

آقای ترامپ و دوستانش همچون «پمپئو» و «بولتن» جگر سوخته‌ای از «ایران» و «ایرانی» دارند وگرنه در این دو سه روز و با این همه مشکلات داخلی، امور کشور گرفتار آمریکا در جنگ تجاری با «چین»، «ژاپن» و «اروپا» و «دیوار مرزی مهاجران» ر ا رها نمی‌کردند تا صرفا به ما بپردازند. در سریال «دلیران تنگستان» «رئیسعلی دلواری» آن سردار مشهور جنوب در جواب یکی از نوجوانان رزمنده جنوب که برای جنگ در دفاع از روستایشان «دلوار» آمده و از هیجان شروع نبرد با کشتی‌های نظامی انگلیسی سر از پا نمی‌شناسد و رجز می‌خواند که «در صورت حمله غارتشان می‌کنیم»، جمله‌ای تاریخی می‌گوید بدین مضمون: «نه پسر ما نمی‌جنگیم که چیزی به دست بیاوریم، ما فقط می‌جنگیم که چیزی از دست ندهیم.»

احمد زاده در ادامه می‌نویسد: آقایان ترامپ، «بن سلمان» و «نتانیاهو»! سربازان ما همان رئیسعلی‌ها هستند و همان تعریف قدیمی از نبرد و جهاد را دارند.

این نویسنده دفاع مقدس در ادامه آورده: جناب ترامپ، اگر بر قاعده و فلسفه ما ایرانیان و تعریف ما از جنگ باشد که ما در همین «جنگ ایران و عراق» با تمام پشتیبانی شما و رفقایتان از «صدام» و ریختن صد‌ها تن بمب شیمیایی بر سر زنان و کودکانمان، ذره‌ای از خاک کشورمان را از دست ندادیم و پیروز محسوب می‌شویم ولی شما بفرمایید با تعریف فلسفی شما از جنگ که با تصاحب و کشتار مردمان نابود شده برای قبولی موفقیت همراه است در همین ۲۰ سال اخیر در کدامین جنگ پیروز بوده‌اید؟

منبع: روزنامه جوان

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: