کد خبر: ۳۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
پپ
صفحه نخست » اخبار

سیاست خارجی آمریکا در 200 سال گذشته مملو از قتل و غارت ثروت‌های سایر ملل بوده است. آمریکا همواره با راه‌اندازی جنگ و آشوب در مناطق مختلف دنیا منافع خود را پیش برده و در راه رسیدن به این منافع به هیچ کس حتی دوستان و متحدان و نوکرانش هم رحم نکرده است.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که به مدت یک سال رئیس سازمان سیا در دولت ترامپ بوده اخیرا در اظهاراتی صراحتا اعتراف کرد «به دروغ‌گویی، فریب‌کاری و دزدی خود افتخار می‌کند.» پایگاه خبری راشا تودی در یک ویدئویکوتاه در صفحه توییتری خودبخشی از این اعترافات شرم‌آور را منتشر کرده است. پمپئو در بخشی از صحبت‌هایش درباره‌ حقیقت و پشت‌پرده‌ سازمان سیا و برگزاری کلاس‌های آموزشی دزدی، دروغ و تقلب در این سازمان می‌گوید: «زمانی که رئیس سازمان سیا بودم در سازمان دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم، دزدی هم می‌کردیم. در سازمان سیا برای دروغ، تقلب و دزدی کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود. این کار‌ها یادآور افتخارات تجربه آمریکایی است.» وی صراحتا اعتراف می‌کند که «وقتی من رئیس سازمان سیا بودم، ما دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم و دزدی هم می‌کردیم. این کارها را مثل یک دوره کاملاً آموزشی در برنامه خود داشتیم.» وی با تمجید از این اقدامات سیا ادامه می‌دهد: «این برنامه‌ها آدم را به یاد شکوه تدبیر آمریکایی می‌اندازد.» پمپئو سال گذشته نیز صراحتا به دروغ‌گویی درباره پرونده هسته‌ای ایران اعتراف کرده و گفته بود:«ایران قبل از برجام هم در مسیر دستیابی به بمب هسته‌ای نبود.» جالب اینکه امروز هنوز هستند کسانی که می‌گویند، برویم با آمریکا مذاکره کنیم! آمریکا رئیس FATF نیز هست!

جالب اینکه دروغ‌گویی در دولتمردان آمریکایی تبدیل به یک عادت شده است. ترامپ رئیس‌ پمپئو نیز رکورد دروغ‌گویی را در دوران ریاست جمهوری خود زده است. روزنامه واشنگتن‌ پست که یک پایگاه داده برای رصد دروغگویی و اظهارات نادرست «دونالد ترامپ»ایجاد کرده اخیراً نوشته بود: در 801 اُمین روز ریاست جمهوری ترامپ، براساس پایگاه داده‌های این روزنامه،دروغگویی و اظهارات نادرست ترامپ به 9/451 مورد رسیده است. به این ترتیب او در 200 روز گذشته به‌طور متوسط روزانه 22 اظهار نادرست داشته که از متوسط روزانه 5/9 مورد دروغ در نخستین سال حضور ترامپ فراتر رفته است.»

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: