کد خبر: ۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

غلامرضا کردافشاری در خصوص را‌ه‌های پیشگیری از سرماخوردگی در زمستان اظهار داشت: افرادی که مستعد سرماخوردگی هستند از رفتن به محیط‌هایی که افراد زیادی در آنجا تجمع دارند، پرهیز کنند.

به گفته وی: برای پیشگیری از سرماخوردگی می‌توان یک پیاز و سیر را به مدت 24 ساعت در دوغ بخیسانند و بعد از گذشت یک شبانه روز ابتدا سیر و پیاز را خورده، سپس دوغ را بعد از آن بخورند.

وی افزود: بوییدن از عطر‌های گرم مانند بوییدن گل نرگس در فصل زمستان بسیار به پیشگیری از سرماخوردگی کمک می‌کند چرا که قوت بالایی در تحلیل مواد زائد مغز دارد.

یک دستیار تخصصی طب‌ سنتی یادآور شد: خوردن گل قند بعد از غذا و در فصل زمستان بدن را از بیماری حفظ می‌کند، گل قند عسلی برای سردمزاجان، پیران و افرادی که رطوبت غالب در مغز دارند، بسیار مفید است.

کردافشاری بیان داشت: گل قند عسلی برای افرادی که دچار دردهای مفصلی هستند و در زمستان تشدید پیدا می‌کند، بسیار مفید است. افراد برای تهیه معجون گل قند عسلی در داروخانه‌ها و عطاری‌ها مراجعه کنند.

همچنین وی درباره گرسنگی زود هنگام عنوان کرد: یکی از علت‌های گرسنگی، غذا خوردن بیش از حد غذاست. افراد غذاهایی بخورند که قوی و کم حجم باشد.

بهتر است غذاهایی بخورند که 5 گروه موادغذایی در آن باشد، خاگینه ترکیبی از آرد به علاوه عسل یا شیره انگور است که با آرد با روغن و کمی عسل یا شیره انگور حرارت دهند و تخم‌مرغ را به آن اضافه کنند و با نان سنگک بخورند، این غذا از گرسنگی زود هنگام پیشگیری می‌کند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: