کد خبر: ۳۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
پپ
صفحه نخست » یار مهربان

کتاب «جانا» از ردیف کتاب‌های مدافعان حرم است. این کتاب زندگی شهید محرم ترک را روایت می‌کند. شهید محرم ترک متولد سال 1357 اصالتا اهل شهرستان ازنا از استان لرستان بود وی در سال 1377 وارد سپاه شد و در زمره پاسداران انقلاب اسلامی و مشخصا از اعضای نیروی قدس و نیروهای برون مرزی سپاه انقلاب اسلامی شد.

از آنجایی که شهید محرم ترک مربی تخریب و استاد دانشکده بوده و برای مأموریت‌های برون مرزی زیادی شرکت می‌کرده آخرین مأموریت برون مرزی خود را در میان نیروهای دفاع ملی سوریه و آموزش این نیروها سپری می‌کند و در همان جا به فیض شهادت نائل می‌آید. این کتاب داستان‌هایی را از بستگان و دوستان شهید محرم ترک روایت می‌کند.

بخش‌هایی از کتاب

امان از روزی که به خانه می‌آمد و می‌دید فهمیه سرپاست و کار خانه کرده است. از نظر محرم فهیمه باید استراحت مطلق می‌کرد. نمی توانست ببیند فهیمه با آن حالش کار کند. فهیمه جرأت نداشت ظرف بشوید، جارو کند و غذا بپزد. همه کارها را محرم انجام می‌داد.
یک شب که از مهمانی برمی‌گشتند، دل دردی شدیدی گرفت و حالش بد شد. به خودش می‌پیچید و ناله می‌کرد. احساس بدی داشت. محرم دستپاچه شده بود. لباسش را به سرعت پوشید. اول رفتند دنبال مادر فهیمه بعد هم مطب دکتر. فهیمه که بد حال می‌شد، محرم تا چند روز حالش سر جایش نبود.

شناسنامه کتاب

کتاب «جانا»؛ زندگی‌نامه شهید مدافع حرم محرم ترک است که به همت منصوره قنادیان و به کوشش انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده است.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: