کد خبر: ۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

تعریق بیشتر از حد در خواب، نشانه‌ای از وجود برخی بیماری‌هاست و باید مورد بررسی قرار گیرد.

یک متخصص طب سنتی گفت: ریختن آب دهان به ‌روی بالش و وجود کف‌های خشک‌شده اطراف دهان را باید جدی گرفت، همچنین حرکات بسیار زیاد و دندان‌قروچه خصوصا در اطفال باید مورد توجه قرار گیرد.

سید‌جواد علوی متذکر شد: تعریق بیشتر از حد در خواب، نشانه‌ای از وجود برخی بیماری‌هاست و باید مورد بررسی قرار گیرد، همچنین خروپف زیاد می‌تواند نشانه وجود رطوبت زیاد در بدن و تورم و بزرگی لوزه‌ها یا زبان کوچک باشد.

علوی یادآور شد: هر نوع دردی که فرد را از خواب بیدار کند مثل سردرد یا درد شکم می‌تواند نشانه وجود بیماری خطرناک باشد همچنین خواب‌های ترسناکِ تکرار‌شونده و پریدن از خواب ممکن است نشانه شرایط روحی نامناسب یا وجود برخی مواد نامناسب در بدن باشد و در تمام موارد فوق، مراجعه به پزشک متخصص طب سنتی توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف مخلفاتی مثل سالاد، ترشی، ماست، دوغ و مانند آن نیز با غذا کاری خطا است و از سوی دیگر این مواد، محرک اشتها بوده و موجب خواهند شد، فرد بیش از توان هضم معده، غذا صرف کند و نتیجه تکرار این عمل فساد هضم، تولید اخلاط و مواد زائد در معده، بدن، چاقی و بیمار شدن خواهد بود.

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: به‌ خلاف آنچه امروزه در دستورات آشپزی شاهد آن هستیم، بسیاری از دستورات پخت غذاهای سنتی حاصل تدبیر و تفکر حکما و اطبا بوده و آن‌ها مواد مختلف را با توجه خاص کنار هم چیده‌اند به‌گونه‌‌ای که هضم مشابه داشته باشند یا عوارض یکدیگر را کاهش دهند.

درمان ریزش آب دهان با طب سنتی

۱ـ ریختن چند قطره روغن بادام شیرین به داخل ناف و ماساژ شکم

۲ـ پرهیز از تمام تغذیه‌های سرد و خشک + سرد و تر

۳ـ دمنوش رقیق پونه با آویشن با نعنا با مرزنجوش با زیره

۴ـ رفع چاقی بدن که نشانه بلغمی بودن روده‌هاست.

۵ـ گذاشتن کندر در دهان به اندازه یک نخود در دهان تا ۴۰ روز

۶ـ گذاشتن عسل در دهان

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: