کد خبر: ۲۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

اگر پنیر همراه با گردو مصرف شود، چاق‌کننده است، همچنین مصرف پنیر همراه با گردو، نعناع و آویشن نیز چاق‌کننده است. ترخون ضرر پنیر بر بدن را از بین می‌برد.

یک متخصص طب سنتی نکاتی درباره مصرف پنیر با بادرنجبویه را عنوان کرد و گفت: در طب سنتی آمده است که پنیر همراه با نعناع و ترخون مصرف شود، همچنین بادرنجبویه خشک‌شده بسیار مقوی قلب است و هضم غذا را بهتر می‌کند.

مهراد میرکریمی درباره خواص برخی از سبزی‌ها اظهار کرد: در طب سنتی آمده است که پنیر همراه با نعناع و ترخون مصرف شود.

به گفته وی مصرف نعناع با ترخون همراه با پنیر بسیار مناسب است چرا‌که پنیر هضمش سخت است و همراه با سبزی‌های یاد‌شده هضمش بهتر صورت می‌پذیرد.

این متخصص طب سنتی افزود: اگر پنیر همراه با گردو مصرف شود، چاق‌کننده است، همچنین مصرف پنیر همراه با گردو، نعناع و آویشن نیز چاق‌کننده است. ترخون ضرر پنیر بر بدن را از بین می‌برد.

میرکریمی با بیان این‌که درباره بادرنجبویه نیز باید نکاتی را اشاره کرد، افزود: بادرنجبویه خشک‌شده بسیار مقوی قلب است و هضم غذا را بهتر می‌کند.

وی ادامه داد: در میان گیاهان دارویی بادرنجبویه جزو بهترین آرام‌بخش‌هاست چرا‌که قلب را قوی کرده و اظطراب را بر طرف می‌کند.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: بادرنجبویه از نظر شکل ظاهری شبیه نعناع است و بویی شبیه لیمو دارد. دمنوش بادرنجبویه نوشیدنی بسیار عالی و خوش‌طعم بوده و برای افرادی است که یک روز کاری سخت را گذراندند چرا‌که هم قلب را تقویت می‌کند و هضم غذا را بهبود می‌بخشد.

میرکریمی در ادامه یادآور شد: هضم سبزی تربچه، پیازچه و شاهی مشکل است ولی برای همه عمومیت ندارد چرا‌که برخی از معده‌ها قوی بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: زمان‌هایی که گرسنگی طولانی می‌شود بهتر است در وعده‌ای که غذا مصرف می‌کنید از سبزی‌هایی مانند تربچه و پیازچه و شاهی استفاده نکنید چرا‌که هضم غذا دچار اختلال می‌شود.

این متخصص طب سنتی گفت: در منابع طب سنتی آمده است که مصرف سبزی‌هایی مانند تربچه و پیازچه و شاهی موجب فساد هضم و سوءهاضمه می‌کنند.

میرکریمی خاطرنشان کرد: کوکو سبزی که خوب پخته نشده یا سبزی خوردن که خوب جویده نشود معده نمی‌تواند به خوبی هضم کند چرا‌که انسان نمی‌تواند ساختار سلولزی گیاه را هضم کند و فقط از مواد درون ساختار استفاده می‌کند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: