کد خبر: ۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
پپ
صفحه نخست » اخبار

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که بیش از یک سوم دختران در بریتانیا در‌حالی‌که در اماکن عمومی پوشش دانش‌آموزی به تن داشته‌اند مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند. این تحقیق که از سوی یک مؤسسه خیریه حمایت از کودکان (Plan International UK) انجام شده است، همچنین نشان می‌دهد که بسیاری از دختران بر این باور هستند که اذیت و آزار خیابانی بخشی از فرایند «بزرگ شدن» آن‌هاست.

بررسی‌های این مؤسسه نشان می‌دهد که از هر هشت دختر بریتانیایی یک نفر هنگامی که برای اولین‌بار از نظر جنسی مورد توجه قرار گرفته ۱۲ سال یا کمتر از آن داشته است. نتیجه این تحقیق حاکی است که یکی از هر هفت دختر دانش‌آموز در بریتانیا تاکنون در خیابان مورد تعقیب نیز قرار گرفته است.

در بررسی‌های این مؤسسه خیریه با ۱۰۰۴ دختر ۱۴ تا ۲۱ ساله بریتانیایی مصاحبه شده است. این مؤسسه گزارشی در مورد تأثیر اذیت و آزار جنسی بر زنان و دختران بریتانیایی منتشر کرده است. پیش از این، آژانس جرایم ملی بریتانیا (NCA) در گزارشی اعلام کرده بود کودکان بریتانیایی در معرض خطر آزار جنسی اینترنتی از سوی حدود ۸۰ هزار پدوفیل (افرادی با میل جنسی به کودکان) قراردارند. بر اساس این آمار موارد انتشار تصاویر آزار جنسی کودکان که این آژانس دریافت کرده، حاکی است که این تصاویر طی پنج سال گذشته تا میزان ۷۰۰% افزایش داشته است. از آن گذشته این تصاویر زننده‌تر از قبل است.

این در حالی است که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط انجمن غیردولتی «The Children’s Society» بیش از یک پنجم از دختران چهارده ساله بریتانیا به روش‌هایی مانند ضربه زدن، بریدن یا سوزاندن اقدام به خودزنی کرده‌اند.

در این تحقیق از ۱۱ هزار نوجوان بریتانیایی پرسیده شده است که آیا در یک سال گذشته عمدا به خود صدمه وارد کرده‌اند؟ ۲۲ درصد از دختران و 2/9 درصد از پسران به این پرسش پاسخ مثبت دادند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: