کد خبر: ۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
پپ
صفحه نخست » اخبار

در روزهایی که مشکلات اقتصادی و گرانی اقشار مختلف مردم را با مشکلاتی مواجه کرده، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عناصر ضدانقلاب تمام تلاش خود را می‌کنند تا به هر نحو ممکن علاوه بر ایجاد و گسترش حس ناامیدی نسبت به آینده، برخلاف تمامی معیارهای اختلاقی و اقتصادی، مردم را به احتکار و ذخیره کالاها در منازل دعوت کنند و این‌گونه مشکلات اقتصادی در کشور را تشدید نموده و حتی کار را به قحطی برسانند.

در این میان، عناصر سلطنت‌طلب که چهل سال است از مردم ایران کینه به دل دارند، با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی کشور، مخاطبین خود را به احتکار کالاها تشویق می‌کنند. یکی از این افراد «مهدی میرقادری» از طرفداران «ربع پهلوی» است که در صفحه شخصی خود علنا مخاطبینش را به احتکار دعوت می‌کند.

چند روز پیش هم شبکه سلطنت‌طلب «من‌وتو» در گفتگویی با یکی از کارشناسان خود به نام «جمشید اسدی»، در مورد وضعیت اقتصادی ایران پرداخت که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت. در این گفتگو، مجری از این به اصطلاح کارشناس می‌خواهد که توصیه‌هایش را به مردم در این شرایط بگوید. او هم به مردم می‌گوید باید انبار‌های خانه‌هایتان را پر از کالا کنید تا وقتی گران‌تر شد داشته باشید و حتی آن‌قدر زیاد احتکار کنید تا بتوانید بعدا با قیمت بالاتر به مردم دیگر بفروشید!

این اظهارات با واکنش‌های بی‌شمار کاربران فضای مجازی مواجه شد و بسیاری این سخنان را اقدامی خائنانه و کثیف دانستند. «علی علیزاده» استاد دانشگاه لندن و کارشناس رسانه‌های بیگانه نیز ویدئوی این برنامه را در صفحه شخصی خود قرار داد و نوشت: «این یک دقیقه مصاحبه را ببینید. تلویزیون من‌و‌تو رسما به مردم آموزش احتکار می‌دهد. یعنی در شرایطی که هر کس با کمترین دغدغه ملی و جمعی و انسانی می‌داند که نباید بیشتر از نیازش خرید کند، تلویزیون من‌و‌تو و اقتصاددان تقلبی‌اش دارد عامدانه باعث نایاب شدن اقلام ضروری و ایجاد قحطی مصنوعی می‌شود. چرا؟ چون این قحطی مصنوعی باعث خشم مردمی خواهد شد که کالا‌های ضروریشان را در مغازه‌ها پیدا نمی‌کنند و این خشم مردم مقدمه تظاهرات و اعتراض و شورش را به وجود می‌آورد و آن شورش هم به نوبه خود باعث احساس ناامنی بیشتر و فرار بیشتر سرمایه‌ها و بدتر شدن وضع اقتصادی و فروپاشی تدریجی می‌شود. بعد دیگر سوریه کردن ایران کار سختی نخواهد بود. من‌و‌تو می‌داند که هر کالایی که احتکار شود باعث بهتر شدن وضع شهروندان نمی‌شود بلکه وضعشان را بدتر می‌کند. ولی من‌وتو رسما و عمدی دروغ می‌گوید. من‌وتو با مردم فهیم ایران مثل کودکان نابالغ رفتار می‌کند. گمان می‌کند می‌توانند به چشم‌های ما زل بزنند و به ما راهی را نشان دهند که باعث مرگ دسته جمعی و نابودی فردی ما می‌شود. ولی ما اگر همدیگر را پیدا کنیم و اگر متحد شویم، جلویشان را خواهیم گرفت.»

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: