کد خبر: ۲۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
پپ
صفحه نخست » عطارباشی

استشمام بوی گلاب موقع خواب اثرات بسیار خوبی در بهبود خواب افراد دارد.

یک متخصص طب ایرانی گفت: یکی از بهترین مواد برای رفع شل بودن و افتادگی پوست و پیشگیری از پیر شدن پوست، اسپری کردن «گلاب» به‌روی پوست است.

وی افزود: گلاب منافذ پوستی را بسته و از شل بودن و افتادگی پوست جلوگیری می‌‌کند. گلاب به ‌علت خاصیت قابضی که دارد، در پوست‌هایی با منافذ باز، باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود و از بروز جوش‌های صورت نیز تا حدی می‌کاهد.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: همچنین افراد برای رفع شلی و افتادگی پوست و بسته شدن منافذ باز پوست می‌توانند ترکیب یک قاشق غذاخوری گل محمدی و برگ «مورد» را در یک لیوان آب جوشانده، صاف کرده و روزی دو تا سه بار به صورت و بدن اسپری کنند؛ از همین ترکیب برای رفع تعریق زیاد و عرق‌سوختگی نیز می‌توان بهره برد.

عسکر فراشاه ادامه داد: گلاب به ‌دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های گوناگون، می‌تواند از بروز علائم پیری پیشگیری کرده، پوست را تغذیه کند. علاوه بر این‌ها، گلاب می‌تواند باعث خنکی، نرمی و صافی پوست‌های حساس شود؛ گلاب پوست‌های چرب را پاک‌سازی کرده و می‌تواند به تعادل برساند همچنین گلاب پوست‌های معمولی را احیا کرده و به آن‌ها جوانی و زیبایی می‌بخشد. از طرفی دارای خواص ضد‌عفونی‌کننده طبیعی، ضدالتهابی و ضدباکتری نیز است.

وی خاطرنشان کرد: در واقع، گلاب یک اسپری عالی و طبیعی برای پوست محسوب می‌شود. از گلاب به ‌عنوان یک تونر طبیعی پوست استفاده کنید، با این اقدام می‌توان از ایجاد هرگونه چین و چروک پیشگیری کرد زیرا گلاب از پیری پوست جلوگیری کرده، باعث سفت شدن منافذ پوست و در نتیجه افزایش درخشش فوق‌العاده آن می‌شود.

این متخصص طب ایرانی یادآور شد: تحقیقات نشان داده که آروماتراپی می‌تواند اثرات فوق‌العاده مثبتی در کمک به کاهش استرس، اضطراب و حتی تأثیر زیادی در حس مثبت‌نگری ما نیز داشته باشد. همچنین استشمام بوی گلاب موقع خواب اثرات بسیار خوبی در بهبود خواب افراد می‌تواند داشته باشد اما باید توجه داشت که گلاب به ابروها و مژه‌ها مالیده نشود چرا که گلاب موجب سفیدی ابروها و مژه‌ها می‌شود.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: