کد خبر: ۲۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
پپ
صفحه نخست » پزشکی

یک متخصص طب سنتی عنوان کرد: مبتلایان به التهابات کلیوی و سنگ کلیه از مصرف زیاد کافئین و همچنین از مصرف مسکن خودداری کنند زیرا قرص‌های مسکن سنگ‌ها‌را سفت کرده و دفع آن را با مشکل مواجه می‌کند.

دکتر سمانه سادات اکبری در خصوص بیماری‌های کلیوی گفت: علت‌هایی که سبب ایجاد سنگ کلیه می‌شود در خانم‌ها‌و آقایان متفاوت است. افرادی که غلظت خون دارد در صورت عدم درمان با مشکلات کلیوی مواجه می‌شوند. وی افزود: غلطت خون باعث می‌شود خون در بدن بلوکه شود و این مسئله سبب می‌شود پروسه‌ ادرار به خوبی انجام نشده و در نتیجه سم موجود در آن به بدن بازگردد. اکبری ادامه داد: افرادی که مشکلات کبدی مانند کبد چرب دارند نیز دچار بیماری‌های کلیوی خواهند شد زیرا کبد و کلیه با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. همچنین بیماران دیابتی نیز در معرض خطر ابتلا مشکلات کلیوی خواهند شد.

این متخصص طب سنتی در خصوص چگونگی درمان مشکلات کلیوی اظهار کرد: استفاده از غذاهای ادرار‌آور، پرهیز از غذاهای چرب، قطع کردن مصرف ادویه‌جات و همچنین مصرف زیاد غذاهایی نظیر آش و سوپ به بهبود وضعیت کلیه کمک می‌کند. همچنین تصریح کرد: عرق خارشتر یکی از گیاهانی است که در درمان بیماری‌های کلیوی از جمله سنگ کلیه بسیار مؤثر است که می‌بایست روزانه ۲ بار مصرف کنند. اکبری افزود: افرادی که به سنگ کلیه مبتلا می‌شوند کسانی هستند که مطمئنا مصرف آب پایینی دارند همچنین مصرف کافئین بالایی دارند یعنی قهوه یا چای پررنگ زیاد مصرف می‌کنند. این متخصص طب سنتی با اشاره به انواع سنگ‌های کلیه گفت: ما چند نمونه سنگ کلیه دارم، سنگ‌های کلسیمی و سنگ‌های اگزالات از جمله آن‌ها‌ هستند که هر کدام روند درمانی متفاوتی دارند. وی ادامه داد: برای درمان سنگ‌های کلسیمی فرد می‌بایست مصرف شیر، ماست و سایر لبنیات را کاهش دهد. برای درمان سنگ‌های شاخه‌ای یا اگزالات نیز فرد می‌بایست مایعات را به صورتی زمان‌های تعیین‌شده مصرف کند. اکبری توصیه کرد: بیمارانی که مبتلا به سنگ‌های شاخه‌ای یا اوگزالات هستند مصرف آب را به روزانه ۱۲ لیوان افزایش دهند.

همچنین تصریح کرد: همه‌ بیماران مبتلا به سنگ کلیه که افزایش وزن دارند؛ حتما باید وزن خود را کاهش دهند و همچنین بیمارانی که مشکل اضافه وزن ندارند حتما پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

این متخصص طب سنتی در آخر یادآور شد: به مبتلایان سنگ کلیه توصیه می‌کنم حتی‌الامکان از مصرف داروهای مسکن خودداری کنند، زیرا این داروها ‌باعث سفت شدن سنگ کلیه می‌شود و دفع آن را با مشکل مواجه می‌کند.


نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: