کد خبر: ۱۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
پپ
صفحه نخست » هاج و واج


سعیده میرنظری

در دنیای پیرامون ما موجودات و اتفاقات جالبی وجود دارد که اغلب ما بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شویم و معمولا با وجود استفاده فراوان از آن‌ها به توجه چندانی به آن‌ها نداریم. این اتفاقات عجیب برای خودشان دنیای جالبی دارند. از شکل‌گیری و کاربردشان تا طول عمر و قابلیت‌هایی که دارند. سعی داریم تا تعدادی از آن‌ها را با هم مرور کنیم.

1. فیل‌ها حافظه قدرتمندی دارند، اگر آن‌ها یکی از اعضای گروهشان را از دست بدهند، همیشه محل مرگ او را به خاطر می‌سپارند و هنگام عبور از آن محل چند دقیقه در آن جا می‌ایستند و سپس به حرکت خود ادامه می‌دهند.

2. یک از ذخایر ارزشمند کره زمین طلا است. اگر بتوانید همه طلاهایی که در مرکز زمین وجود دارد را استخراج کنید، می‌توانید با آن همه زمین را با یک لایه ضخیم از طلا بپوشانید، لایه‌ای که ضخامت آن تا زانوی یک فرد دارای قد عادی می‌رسد.

3. هوای آلوده مشکلی است که گریبان تمام شهرهای بزرگ و صنعتی دنیا را گرفته است.در آمستردام هلند سیستم جدیدی به نام «لانه‌های هوشمند پرنده» بر روی درختان نصب شده است. این سیستم هوشمند در صورت پاک بودن هوا، اینترنت رایگان در اختیار عابران قرار می‌دهد.

4. برای همه ما این سوال پیش آمده است که برای فیلمبرداری یک سکانس از فیلم که بازیگر مشغول خوردن بستنی است، چقدر بستنی خریداری می‌شود؟ جالب است بدانید بستنی‌هایی که در تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌شوند عمدتا از پوره سیب‌زمینی ساخته می‌شوند تا در طول زمان فیلمبرداری آب نشوند.

5. خانه اسکیموها (ایگلو) از یخ ساخته می‌شود ولی داخل این خانه‌ها به هیچ عنوان سرد نیست، در واقع یخ و برف به شکل یک عایق برای این کلبه‌ها عمل می‌کنند و دمای داخل را به 15 درجه سانیگراد می‌رسانند. در حالی که دمای هوای خارج کلبه‌، منفی 45 درجه است.

6. بارها ثابت شده است که اثر انگشت هر فرد متعلق به اوست و امکان مشابهت با فرد دیگری ندارد. جالب است بدانید خال‌های بدن زرافه‌ها نیز مانند اثر انگشت انسان منحصر به فرد است و هیچ دو زرافه‌ای دارای خال‌های یکسان نیستند.

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: