کد خبر: ۱۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
پپ
صفحه نخست » یار مهربان


کتاب «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» محصول تازه انتشارات انقلاب اسلامی برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است.

کتاب «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» از شش بخش تشکیل شده است. بخش اول به نقد رویکردهای نظری در مورد الگوهای پیشرفت اختصاص یافته است. در بخش دوم اهمیت و اهداف الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مورد بحث قرار گرفته است. بخش سوم کتاب درباره مفهوم، ابعاد، شاخص‌ها و حدود پیشرفت بوده و در چهارمین بخش شرایط و مقدمات پیشرفت در بیان رهبر انقلاب ارایه شده است. بخش بعدی به جایگاه عدالت در مدل اسلامی پیشرفت پرداخته و نهایتا در آخرین بخش به ارزیابی وضعیت پیشرفت در کشور می‌پردازد.

تدوینگر کتاب در مقدمه کتاب می‌نویسد: در طول سالیان گذشته، خطوط کلی اندیشه امام و انقلاب همواره پایه برنامه‌های توسعه بوده و تلاش شده دچار انحراف نشود. اما در این مسیر، فرازها و نشیب‌ها، کمی‌ها و کاستی‌ها کم نبوده است. افراط و تفریط در برخی موارد با تقلید رویکردی خاص و تغلیب آن بر سایر ابعاد زندگی، موجبات ایجاد اشکال و گاه انحراف را فراهم ساخته است. در مقطع کنونی با رشد علمی و فرهنگی جامعه از جهات مختلف، شرایط برای تدوین یک الگوی جامع و کامل مبتنی بر اندیشه دینی فراهم آمده است.

در این کتاب تلاش شده است همه‌ مطالبی که رهبری در خصوص پیشرفت عرضه داشتند، گردآوری و در چارچوبی مناسب به بازار علم و تحقیق ارایه گردد. در تدوین چارچوب ، علاوه بر این‌که به قالب‌های علمی مرسوم و متداول در جامعه‌ علمی توجه شده، منطق و نوع دسته‌بندی مورد اعتنای رهبری مبنای کار قرار گرفته است.

...

نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: